דף הבית
אודות
הצטרפות
סל שירותים
שאלות ותשובות Профсоюз-перечень услуг
מפות
צור קשר
English
info
join
rights
דבר היו"ר - יואב שמחי
אחדות
איגוד מקצועי
ייעוץ משפטי
ייעוץ חד פעמי
תאונות/מחלות עבודה
מבקר פנים
ועדה לקידום מעמד האשה
מרכז גאות
אמילי - חממה לקטנטנים
נוער לאומי
כתבות
אתרי ההסתדרות
חטיבת נותני שירותים
"רעידת אדמה" בנמל אשדוד – העובדים עוברים להסתדרות הלאומית

חברי הועד שהתפטרו בראשית השבוע: "הנמל זה הבית שלנו והוא לא למכירה"


דרמה אמיתית בנמל: לראשונה מאז הקמתו,  מהלך מאורגן של העובדים להחלפת ארגון עובדים. הבוקר החל המהלך שיזמו העובדים להחתמה מאסיבית להסתדרות הלאומית.  בהסתדרות הלאומית משוכנעים כי העובדים מצאו בית שיאבק וידאג למלוא זכויותיהם.  "צריך להקשיב היטב למה שהם אומרים"
בראשית השבוע התפטרו שמונה ראשי וועדים וחברים בוועדים הדומיננטים בנמל המייצגים כ 900 מתוך כ 1350 עובדי הנמל. בתקשורת היו שתיארו מהלך זה כ "נמל אשדוד נגד ההסתדרות (הכללית) ו "מרד בהסתדרות הכללית". הבוקר לקחו העובדים את המהלך צעד אחד קדימה והחל משעות הבוקר המוקדמות החלו במהלך החתמת העובדים לשורות ההסתדרות הלאומית.

עמית שרף, שעד יום ראשון היה חבר ועד ציוד מכני והתפטר מסביר:
 

"לראשונה בנמל אשדוד יש רוב לדרישה להתנתקות מההסתדרות הכללית. אנחנו לא ניתן לה לחתום על הסכם שאינו 100%לטובת העובדים. הגיע הזמן שכולם יפנימו את המסר שנמל אשדוד זה הבית שלנו והוא לא למכירה".

מהלך העובדים זוכה לתמיכה רחבה ממאות עובדי הנמל  ומייד עם תחילת פעילות העובדים בתוך הנמל כבר חתמו העובדים על טפסי ההצטרפות להסתדרות הלאומית.

אבי וחנון, לשעבר יו"ר ועד בתי המלאכה בנמל אשדוד מתאר את תחושות העובדים בחודשים האחרונים:

"המהלך שאנו מובילים היום הוא ביטוי רצון העובדים שבחרו בנו לייצג אותם. הגענו למצב בו רובם איבדו אמון בארגון שאמור לדאוג להם ולכן, מתוקף תפקידנו להקשיב לדאגותיהם ולעשות את כל המאמצים על מנת לשפר את התנאים אל מול המעסיק. כשנוכחנו לראות כי למרות גודלה, אין להסתדרות הכללית את הכוח או הרצון לדאוג לצרכי העובדים, בדקנו אלטרנטיבות ובחרנו בהסתדרות הלאומית"

איתמר שרוני, מנהל מערך הגיוס בהסתדרות הלאומית: "לפנות בוקר יצאה לשטח עוד פעילות מוצלחת של מערך הגיוס בהסתדרות הלאומית. עובדי הנמל בוחרים ברגע זה בהסתדרות הלאומית כארגון היציג שלהם. אנו קשובים לצרכיהם ונחושים יחד איתם להצעיד את הנמל בהצלחה ובהגמוניה לאתגרים העומדים בפניו. טובת הנמל והיא בלבד אשר עומדת לנגד עיניינו"  
 

לפרטים נוספים: חנן, 0506212168